SPN Logistics

SPN Logistics Warszawa Transport i Spedycja Logo

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA, OPTYMALNE PROCESY

Transport kontenerów

JESTEŚMY WSZĘDZIE - WE ARE WORLDWIDE

Transport kontenerów. Dostępne drogi spedycji

Kontenery to jedno najpraktyczniejszych rozwiązań transportowych. 

Pozwalają na optymalizację kosztów transportu i przeładunku. Ich normowane parametry umożliwiają bezproblemową współpracę różnych urządzeń w portach i magazynach na całym świecie.

Obsługujemy następujące ścieżki spedycyjne:

 • przewóz kontenerów drogą morską
 • przewóz kontenerów drogą lądową
 • przewóz kontenerów koleją

POŁĄCZENIE TRADYCJI Z INNOWACYJNOŚCIĄ

Kontenery - spedycja morska

Kontenery cieszą się sporą popularnością dzięki swoim wymiarom i pakowności. Przedsiębiorców kusi także stosunek ceny do ilości towaru, jaką można przewieźć jednorazowo. Niestety, nie wszystkie kontenerowce mogą z łatwością odbierać pakunki z terminali.

Największe statki cumują w największych portach, dlatego często konieczne jest dostarczenie do nich towaru za pomocą mniej pakownych kontenerowców – tzw. feederów.

MNIEJ OGRANICZEŃ - WIĘCEJ KORZYŚCI

Transport kontenerów. Spedycja kolejowa

Brak konieczności stania w korkach, prawie nieistniejące opóźnienia i wysoka ładowność daje kolei przewagę nad tradycyjnym, transportem drogowym. Według europejskich standardów maksymalne obciążenie kontenera w transporcie drogowym to 22 tony netto. Kolej przewyższa transport drogowy w ładowności – na kolei maksymalne obciążenie wynosi 26 ton netto.

OPTYMALIZACJA CZASU DOSTAWY

Drogowy transport kontenerów

Kontenery transportuje się droga lądową, umieszczając je na podwoziu kontenerowym zaopatarzonym w specjalne ramy. Waga oraz rozmiar kontenerów, które można przewieźć, zależy od przepisów obowiązujących w danym państwie. Maksymalna masa ładunku zazwyczaj waha sie od 22 do 24 ton (w transporcie cięższych kontenerów wykorzystywane sa ciągniki trzyosiowe).

Zaletami transportu drogowego kontenerów są:

 • szybka realizacja zlecenia
 • możliwość dostarczenia kontenera bezpośrednio do miejsca docelowego
 • relatywnie niski koszt transportu
 • duży wybór firm transportowych
 • bezpieczeństwo przewozu towarów 

Jedną z podstawowych usług naszej firmy jest spedycja kontenerowa, która zakłada efektywne wykorzystanie wszystkich dostępnych form transportu odpowiadających potrzebom klienta.

Jak realizujemy transport kontenerów?

Szybki i skuteczny transport kontenerów może być realizowany drogą:

 • lądową,
 • morską,
 • kolejową,
 • powietrzną.

Jakie rodzaje kontenerów najczęściej spotykamy w transporcie, o ich wymiarach i możliwościach załadunkowych oraz przeładunkowych przeczytasz w artykule: “Wymiary i rodzaje kontenerów” (zapraszamy tutaj).

Nowoczesna spedycja kontenerowa

Korzystanie z kontenerów jest powszechnym i standardowym wyborem dla firm z różnych gałęzi przemysłu i handlu, zarówno jeśli chodzi o transport krajowy, jak i międzynarodowy. Dużą zaletą tej formy pakowania i przewozu jest możliwość bezproblemowego łączenia różnych środków i organizacji trasy drogowo-morskiej w ramach jednej usługi multimodalnej, bez czasochłonnego i kosztownego przeładunku.

Transport kontenerów – biznesowe okno na świat

Jako specjaliści między innymi w zakresie transportu całopojazdowego jesteśmy przygotowani do spedycji obejmującej nie tylko teren całej Polski, ale również państwa:

 • Europy,
 • Ameryki Południowej,
 • Ameryki Północnej,
 • Azji.

Wystarczy zadzwonić lub napisać do nas, aby otrzymać konkretną wycenę na przykład przewozu pełnokontenerowego.

Współpracując z SPN Logistics masz pewność, że transport jest wykonany:

– NAJSZYBCIEJ!

– NAJTANIEJ!

– NAJLEPIEJ!

Dlaczego warto wybrać transport kontenerowy w SPN LOGISTICS?

Istnieje wiele argumentów na rzecz powierzenia nam usług w rodzaju spedycji kontenerowej. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać solidność gwarantowaną przez SPN LOGISTICS.

Opłacalność i bezpieczeństwo opcji door-to-door

Załóżmy, że Twój biznes zakłada importowanie dużej ilości towarów z krajów Dalekiego Wschodu. Dzięki transportowi multimodalnemu z wykorzystaniem kontenerów zamawiane produkty są pakowane w fabryce i otwierane dopiero na miejscu, w Twojej siedzibie. Oprócz drogi morskiej można na przykład wybrać opłacalne i niezawodne połączenia kolejowe czy drogowe. Nasi specjaliści zawsze pomagają w wyborze najbardziej opłacalnego transportu.

Polskie przedsiębiorstwa coraz śmielej spoglądają w mniej oczywistych kierunkach biznesowych. Zjawisko globalizacji obejmuje także zagadnienie importu i eksportu, do których potrzebni są wiarygodni partnerzy odpowiedzialni za przewóz towarów, między innymi kontenerowy.

Indywidualne podejście do klienta

Często podkreślamy, że nowoczesna spedycja nie powinna polegać na zbyt korporacyjnym podejściu, dlatego zawsze przydzielamy do klienta konkretnego specjalistę, który czuwa nad realizacją wszystkich usług z pełną odpowiedzialnością i osobistym zaangażowaniem.

Kompleksowe kompetencje w zakresie transportu, logistyki i spedycji

Współpraca może obejmować transport:

 • LCL (drobnicowy) i FCL (pełnokontenerowy),
 • OOG – Open Top, Flat Rack,
 • RO-RO, BREAK BULK,
 • drogowy bezpośrednio z portów morskich.

Zajmujemy się każdym etapem przewozu i wszystkimi formalnościami po drodze. Tak naprawdę potrzebujemy jedynie podstawowych informacji, aby wyznaczyć trasę, skorzystać ze wsparcia naszych międzynarodowych partnerów i rozplanować wszystko, co związane z bezpiecznym, legalnym i szybkim przetransportowaniem Twoich towarów zamkniętych w kontenerach.

Napisz e-mail lub zadzwoń, aby otrzymać indywidualne wsparcie. Niezależnie od tego, jak duży jest Twój transport, znajdziemy optymalne rozwiązanie. Mamy międzynarodowe doświadczenie i wiarygodne relacje biznesowe z partnerami, z którymi realizujemy wspólnie wiele operacji wymagających fachowego know-how.

Złóż zapytanie teraz!

  Administratorem danych osobowych jest SPN Logistics sp. z o.o z siedzibą ul. Kineskopowa 1, 05-500 Piaseczno. Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach dowiesz się z Polityki Prywatności.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) od SPN Logistics sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Kineskopowej 1, 05-500 Piaseczno, KRS: 0000122875. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili cofnięta. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. O zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach dowiesz się z Polityki Prywatności.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych obejmujących mój nr telefonu dla celów marketingu bezpośredniego produktów i usług, wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (poprzez kontakt telefoniczny oraz sms) oraz przy pomocy automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez SPN Logistics sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Kineskopowej 1, 05-500 Piaseczno, KRS: 0000122875. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili cofnięta. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. O zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach dowiesz się z Polityki Prywatności.


  ZADZWOŃ TERAZ

  Nasz Doradca jest do Twojej dyspozycji

  NAPISZ DO NAS

  Odpowiadamy na każde zapytanie